Voráček připravil jediný gól Flyers, asistovali i Faksa a Chlapík

0 5

Voráček se blýskl ve 47. minutě krásnou individuální akcí. Český útočník zavezl puk do útočného pásma, vyhnul se Radko Gudasovi a v přečíslení dva na jednoho přihrál Claudeu Girouxovi, který zblízka vyrovnal. “Zaslouží si uznání, sehráli to pěkně,” konstatoval trenér Washingtonu Todd Reirden. “Po tom gólu jsme je ale zatlačili a vypracovali si několik dobrých šancí. Rozhodli jsme až v rozstřelu, ale výhru jsme si zasloužili,” dodal.

Washington v úvodní třetině přestřílel Philadelphii 16:5 a ujal se vedení dorážkou Brendana Leipsice. “První třetina byla hodně těžká. Nebruslili jsme dobře, nebyli jsme silní na puku. To se občas stává. Od druhé třetiny jsme se zlepšili. Byl to otevřený zápas a jsem rád, že jsme získali bod,” uvedl Voráček. Kladenský odchovanec odstartoval rozstřel, ve kterém si sice položil Bradena Holtbyho, ale bekhendovou kličku nedotáhl a přestřelil. Nájezdy rozhodl Jevgenij Kuzněcov.

Washington, který vede NHL, bodoval ve třináctém utkání za sebou. Stejně dlouhou sérii mají i New York Islanders, kteří porazili Toronto 5:4, a za poslední měsíc získali 25 z 26 možných bodů. Pod výhru se podepsali Anthony Beauvillier dvěma góly a Derick Brassard třemi body (1+2).

Faksa nejdříve trnul ve třetí třetině na trestné lavici. Český útočník obdržel za faul vysokou holí 2+2 minuty a

Zdroj: Voráček připravil jediný gól Flyers, asistovali i Faksa a Chlapík