“Vyvolal jsem hněv a zklamání.” Kouč Calgary se omluvil za rasistické urážky

0 1

Hráč nigerijského původu obvinil čtyřiapadesátiletého kouče Calgary z rasismu. Trenér, jenž získal s Kanadou titul mistra světa v letech 2015 a 2016 i triumf na Světovém poháru, se omluvil v dopise, který adresoval vedení Flames. Kanadský klub ho poskytl zámořským médiím.

“Přijměte, prosím, tuto upřímnou omluvu za urážlivá slova, která jsem použil před deseti lety. Vím, že moje komentáře vyvolaly hněv a zklamání. A já chápu proč,” napsal Peters v dopise generálnímu manažerovi Bradu Trelivingovi.

“I když šlo o ojedinělý incident, kterého jsem okamžitě litoval, přijímám plnou zodpovědnost za to, co jsem řekl,” doplnil.

Třicetiletý Aliu začátkem týdne na sociální síti napsal, že Peters ho v jeho nováčkovské sezoně opakovaně označil za negra, protože se mu nelíbila hudba, kterou si pouštěl. Hráč, jenž si v NHL před lety připsal sedm startů právě za Calgary, se potkal s Petersem v Rockford IceHogs, farmářském týmu Chicaga Blackhawks.

Aliu se s Petersem rozchází v popisu toho, co po incidentu následovalo. “Okamžitě jsem se vrátil do šatny, abych se týmu omluvil,” uvedl Peters.

Aliu však tvrdí, že se tehdy žádné omluvy nedočkal. “Lituji toho od chvíle, co se to stalo. A nyní se omlouvám také všem, kterých se má slova negativně dotkla,” napsal Peters.

Flames případ vyšetřují, stejně jako vedení

Zdroj: “Vyvolal jsem hněv a zklamání.” Kouč Calgary se omluvil za rasistické urážky

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.