Za štěstím na východ. Hráči, kteří vyklidili pozice, mohou vytvořit osu reprezentace

0 1

Dostávat více prostoru na ledě, těšit se větší důvěře trenérů, mít z hokeje zase radost. To jsou vize, které před aktuální sezonou přivábily zpoza Atlantiku několik českých hokejistů. Nechtěli dál trčet na hraně sestavy nebo se potloukat ve farmářské AHL. Dali přednost Kontinentální lize.

To platí o Dmitriji Jaškinovi, Lukáši Sedlákovi, Andreji Šustrovi či Jakubu Jeřábkovi, kteří se po návratu z Ameriky octli v nominaci trenéra Miloše Říhy na první reprezentační akci v sezoně, finský Karjala Cup. Jen kvůli zranění chybí Tomáš Hyka, u něhož jde o stejný případ.

Už dříve zabalili snahu o NHL (byť někteří věří, že jen dočasně) i Marek Langhamer, David Musil nebo Andrej Nestrašil. Ačkoli ten se v zámoří připravoval ještě letos, po dvou letech v Rusku se chtěl vrátit na scénu nejblyštivější soutěže. Marně, ucházející nabídka nepřišla.

A tak jsou všichni jmenovaní k dispozici národnímu týmu. Všichni v ideálním hokejovém věku v rozmezí od 25 do 28 let. Dávno ne žádní bažanti, ale zároveň hráči, kteří by měli být hladoví po úspěchu.

“Kostra reprezentace by se měla utvářet kolem těchto hráčů,” podotkl v rozhovoru pro Aktuálně.cz bývalý hráč NHL a reprezentant Jiří Tlustý. Očekávání jsou nemalá, obzvlášť poté, co po vyklizení pozic v zámoří zmiňovaní hráči v KHL

Zdroj: Za štěstím na východ. Hráči, kteří vyklidili pozice, mohou vytvořit osu reprezentace

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.