Zmoklou Rallye Český Krumlov vyhrál Pech, Kopecký nedojel

0 4

Český Krumlov – Úřadující český šampion Václav Pech ovládl Rallye Český Krumlov, druhý závod mezinárodního mistrovství republiky v automobilových soutěžích.

Pech v Mini Cooperu S 2000 bojoval o vítězství s továrním jezdcem Škody Janem Kopeckým, který však v poslední rychlostní zkoušce se svojí Fabií S2000 havaroval. Druhé místo tak obsadil Miroslav Jakeš, třetí skončil Vojtěch Štajf.

Kopecký v pátek ovládl první etapu, dnes ale na mokré trati nestačil Pechovu tempu. V deštivém počasí postupně ztrácel a v jedenáctém měřeném testu klesl na druhé místo. Pech si následně vypracoval desetisekundový náskok a Kopecký ve snaze vrátit se na první pozici havaroval.

“V pátek jsem si nedovedl představit, že bych Honzovi stačil a ani to nebylo našim cílem. Byl rychlejší. Dnes nám ale na první vložce dal čuchnout a i pak se nám dařilo. Celou dobu jsme ale jeli totální hranu a byli jsme na limitu všeho,” řekl Pech ČTK.

Na vítězství nechtěl sedmatřicetiletý jezdec před koncem soutěže myslet. “Už několikrát jsme prohráli s velkými piloty na poslední erzetě. Snažil jsem se nemyslet na to, že vedeme a soustředil jsem se jen na svůj výkon. Abych mohl říct, že jsem udělal maximum bez ohledu na výsledek,” uvedl Pech, který obhájil loňský triumf a celkově vyhrál Rallye

Zdroj: Zmoklou Rallye Český Krumlov vyhrál Pech, Kopecký nedojel

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.