Boston otočil čtyřmi góly v závěru zápas s Montrealem

0 1

Boston – Čtyřmi góly v poslední desetiminutovce otočili hokejisté Bostonu sobotní zápas druhého kola play off NHL s Montrealem. Ze stavu 1:3 tak bylo rázem 5:3 a Bruins srovnali sérii na 1:1.

Čeští útočníci David Krejčí z Bruins a Tomáš Plekanec z Canadiens si připsali po asistenci.

Nejlepší tým základní části Boston se sice díky Paillemu ujal ve 14. minutě vedení, druhá třetina a začátek té třetí však patřily hostům z Montrealu. Krátce po první přestávce nabil Plekanec na vyrovnávací gól Weaverovi a poté Rakušan Vanek dvěma brankami poslal Canadiens do dvougólového vedení.

To držel Montreal až do 51. minuty, kdy začal velký obrat Bostonu. Během necelých šesti minut loňští poražení finalisté Stanley Cupu díky trefám Hamiltona, Bergerona a Smithe skóre otočili a minutu před sirénou stanovil konečné skóre po přihrávce Krejčího střelou do prázdné branky Lucic.

Série dvou velkých rivalů z takzvané “Original Six” se nyní přesouvá na dva zápasy do Kanady.

Slovenský hokejista Marián Gáborík zajistil dvěma góly v utkání druhého kola play off NHL výhru Los Angeles 3:2 v prodloužení na ledě Anaheimu. Králové se díky němu ujali v sérii vedení 1:0 na zápasy.

Dvaatřicetiletý útočník nejdříve sedm sekund před koncem základní hrací doby poslal zápas do prodloužení, které rozhodl v čase 72:07.