České juniory kosí zranění. V případě nutnosti by šel chytat útočník Pekař

0 2

Jakub Lauko, který měl být v útoku klíčových hráčem českého týmu, si obnovil zranění kolenních vazů v prvních sekundách úvodního duelu proti Rusku. Další útočník Jan Jeník, do něhož byly díky skvělé sezoně v zámoří vkládány rovněž nemalé naděje, si poranil koleno v zápase s USA.

Utkání proti Američanům a Kanaďanům vynechali ze zdravotních důvodů první brankář mužstva Lukáš Dostál a útočník Jan Šír.

V průběhu první třetiny proti Kanadě se zranil i druhý gólman Lukáš Pařík, jenž se v bráně mohl přetrhnout, a stejně nezabránil čtyřem gólům. Při snaze o zákrok proti Connoru McMichaelovi se nešťastně převalil přes koleno a nedochytal. Do konce nevydržel ani forvard Karel Plášek.

Dva brankáři a čtyři útočníci, tolik výčet českého lazaretu na domácím MS v Ostravě. “Malinko nám to zdravotně popadalo,” krčil rameny trenér Václav Varaďa. “Ale rok 2019 už je za námi,” dodal s nadějí po silvestrovské porážce 2:7 od javorových listů.

Lauko a Jeník už do turnaje nezasáhnou, u ostatních čtyř hráčů tým věří, že budou na čtvrtfinále připraveni. V zápase s Kanadou se navíc nechal do konce utkání vyloučit Otakar Šik, a tak Češi v součtu s dalšími potížemi dohrávali pouze s devíti útočníky.

“Pořád mám na střídačce Patrika Eliáše a sebe. Švédové by to

Zdroj: České juniory kosí zranění. V případě nutnosti by šel chytat útočník Pekař

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.