Darida při prvním startu v sezoně pomohl k bodu v Dortmundu

0 0

Dortmund 27. října (ČTK) – Fotbalisté Dortmundu remizovali v 9. kole německé ligy 2:2 s Herthou Berlín, za kterou poprvé v sezoně po pauze způsobené zraněním nastoupil Vladimír Darida. Český záložník odehrál druhý poločas. Bayern zvítězil v Mohuči a posunul se na druhé místo, na vedoucí Borussii ztrácí dva body. Pavel Kadeřábek odehrál 62 minut při vysoké výhře 4:0 svého Hoffenheimu nad Stuttgartem. Po zákroku na českého obránce dostal už v 8. minutě červenou kartu Insúa.

Lídr tabulky Dortmund vstoupil do utkání velkým tlakem, který vyvrcholil v 27. minutě. Přečíslení tři na jednoho vyřešil Götze přihrávkou na Sancha, jenž pohodlně uklidil míč do odkryté branky. Anglický reprezentant se trefil ve třetím soutěžním utkání za sebou.

V závěru prvního poločasu se hra vyrovnala a prosadila se i Hertha. V 41. minutě stál na konci rychlého brejku Kalou, který si připsal 40. bundesligovou branku.

V úvodu druhé půle vystřídal Darida ve středu záložní řady Skjelbreda a v 50. minutě mohl dát vedoucí gól, z nadějné pozice ale přestřelil. Do vedení šla znovu Borussia, po hodině hry se podruhé prosadil Sancho. Osmnáctiletý talent se stal po Son Hung-minovi druhým nejmladším cizincem v bundeslize, který vstřelil dva góly v jednom utkání.