Druhé finále Lev nezvládl a dostal od Magnitogorsku příděl

0 2

Magnitogorsk – Druhý finálový zápas play off KHL nevyšel hokejistům Lva podle představ, s Magnitogorskem prohráli 1:4. Nenavázali tak na páteční vítězství 3:0 a série je srovnána na 1:1. Série se za vyrovnaného stavu 1:1 přesune do Prahy, kde bude pokračovat v úterý a ve čtvrtek.

Na výhře ruského klubu se gólem a asistencí podílel také český útočník Jan Kovář. Jediný gól Lva vstřelil až v závěru Justin Azevedo.

Zápas jsme sledovali v online reportáži ZDE.

Zatímco u Lva platilo, že vítězná sestava se nemění, domácí kouč Keenan nechal stejné složení obran, ale kromě první útočné formace, v níž spočívá hlavní síla Metalurgu, přeskupil zbývající šiky ofenzivy.

Nabuzení domácí začali podle očekávání náporem, na druhé straně ale hrozili i Řepík a po něm Cingel, který z dobré pozice minul.

Po nepřesnostech v rozehrávce Lva měl pak na druhé straně slibnou příležitost Paré, ale nedal. Jen milimetry dělily ve 13. minutě od prvního gólového zápisu Azeveda, jenž parádní ranou zpoza obránce orazítkoval tyč.

Vzápětí o kousek minul z mezikruží Zackrisson. Na začátku 17. minuty přišel Řepík o hůl, domácí sehráli precizně přečíslení tři na dva, které zakončil do odkryté branky Mozjakin, Vehanen však fantasticky zakročil.