Hertl zařídil výhru San Jose vítězným gólem a asistencí

0 1

Branka Radka Faksy nezabránila porážce Dallasu s Minnesotou 1:2. Asistencí přispěl k vítězství Tampy Bay 4:2 v derby na ledě Floridy obránce Jan Rutta.

Hertl asistoval ve 44. minutě u branky Evandera Kanea, který zlomil bezbrankový stav duelu v San Jose. V čase 50:59 zvýšil na 2:0 tečí nahození Brenta Burnse od pravého mantinelu.

Obránce Burns si v utkání připsal asistenci u všech branek Sharks, jejichž náskok pojistil dvěma přesnými zásahy během 24 sekund Dylan Gambrell. V 56. minutě zkorigoval výsledek Justin Kirkland.

Hertl nastoupil v přípravě za Sharks teprve podruhé a spravil si chuť poté, co minulý týden ve středu při porážce v Calgary 4:6 nebodoval a v bilanci plus/minus měl tři záporné body. V dresu vítězů se objevil i útočník Lukáš Radil.

Faksa v čase 39:11 tečí střely Thomase Harleyho snížil na konečných 1:2. Wild vedli díky gólům Jordana Greenwaye a Jasona Zuckera rovněž ze druhého dějství a těsný náskok po Faksově prvním bodovém zápisu ve třetím vystoupení v letošní přípravě udrželi.

Rutta, který se také při třetím startu před sezonou poprvé bodově prosadil, si připsal přihrávku v 54. minutě, kdy ruský útočník Nikita Kučerov z úniku zvýšil na 3:1 pro Lightning.

Philadelphia s útočníkem Jakubem Voráčkem sehrála poslední duel před cestou do Evropy

Zdroj: Hertl zařídil výhru San Jose vítězným gólem a asistencí