Kubalíkův gól Chicagu nestačil, Šimek má problémy s meniskem

0 1

Český útočník skóroval v této sezoně posedmé a v tabulce střelců nováčků je na třetím místě. Kubalík se prosadil v osmnácté minutě tečí střely Connora Murphyho.

Kubalíkův zásah:

Arizona, která v utkání soupeře přestřílela 47:29, ve druhé třetině vyrovnala. Rozstřel rozhodl Connor Garland, který odstartoval obrat gólem na 2:3.

“Byli jsme po první třetině v dobré pozici a zklamalo mě, co následovalo. Nehráli jsme od druhé třetiny dobře. Nedařily se nám akce, neudrželi jsme se v útočném pásmu. Bod máme díky Robinovi (brankáři Lehnerovi), který byl excelentní,” konstatoval trenér Chicaga Jeremy Colliton.

Trenér Arizony Rick Tocchet prozradil, že o první přestávce promlouval svým svěřencům do duše. “Říkal jsem jim, že neprohráváme kvůli systému hry, ale že se někteří musejí zlepšit. To se v dalším průběhu utkání stalo,” vysvětlil kouč. Coyotes jsou překvapením sezony, se 40 body vládnou spolu s Edmontonem Pacifické divizi.

Radim Šimek opustil mužstvo a vrátil se do San Jose, aby podstoupil drobné ošetření menisku, a týmu by měl scházet zhruba dva týdny. Sharks se přesunuli už bez českého obránce na Floridu, kde neodčinili den starou prohru 1:7 s Tampou Bay a podlehli 1:5. Hlavní hvězdou zápasu byl vyhlášen domácí gólman Sergej Bobrovskij, který zneškodnil 30 střel.