Lafata zahodil penaltu, Slavia remizovala v Silvestrovském derby se Spartou 3:3

0 0

Sparta vedle Kollera nasadila do derby internacionálů na 2×25 minut dalšího nováčka Štěpána Kučeru, za Slavii si na Silvestra poprvé zahráli Radek Dosoudil a Marek Jarolím. V letenském dresu nastoupili i loňský debutant David Lafata či jediný dosud stále aktivní ligový hráč, jablonecký Tomáš Hübschman.

Přestože Sparta šla vzhledem k nabité soupisce do derby jako favorit, v úvodu byla lepší Slavia a hned v první minutě otevřel skóre Tomáš Pešír. V 10. minutě srovnal Václav Koloušek, který hrával za obě pražská “S”.

Červenobílé znovu poslal do vedení jemným dloubákem loňský nováček Mario Lička, ale ještě do poločasu Letenští znovu odpověděli, když se po centru trefil Koller.

Potřetí se slávisté dostali do vedení hned na startu druhého dějství, kdy penaltu za tři rohy proměnil loňský nejlepší střelec Rudolf Skácel. Za chvíli ale z pokutového kopu opět srovnal Lafata. Sparťanský útočník mohl necelých pět minut před koncem otočit stav, ale další penaltu mu chytil brankář Václav Winter a z dorážky se neprosadil Koller.

Utkání veteránů hrané na 2×20 minut teprve potřetí z celkových 17 ročníků vyhrála Sparta. Letenský tým nad 45 let tentokrát posílil Jiří Novotný, který nastoupil i za internacionály a netradičně si zahrál obě derby.

Sparťané trestali chyby ve slávistické obraně a neměli

Zdroj: Lafata zahodil penaltu, Slavia remizovala v Silvestrovském derby se Spartou 3:3