Ostatním pomáhal, sám sebe nezvládl. Evžen Hadamczik si kvůli depresím sáhl na život

0 0

Byl pracovitý a mimořádně úspěšný, Baník dovedl k nejúspěšnějšímu období historie. Měl absolutní autoritu, zároveň byl ale skromný a pokorný, lidi si dokázal získat během pár okamžiků. Jako trenér měl našlápnuto na ohromnou kariéru.

Ale byl také nemocný. A právě marný boj s depresemi ho dovedly až k zoufalému činu – 19. září 1984 se Evžen Hadamczik oběsil. Odešel v pouhých 44 letech.

“Je to už tak dávno, ale bolí to, jako kdyby to bylo včera. Ještě teď, když s vámi mluvím, mám v očích slzy,” hledá slova jeho bratr Alois Hadamczik, sám úspěšný hokejový trenér.

Oba sourozence od sebe dělilo třináct let, a protože jejich rodiče byli hodně pracovně vytížení s provozem restaurace, část dohledu nad mladším bráchou převzal Evžen. “Řešil každý můj průser, ale nikdy nade mnou nezlomil hůl. Nepil jsem, nekouřil, spíš to byly jednorázové věci, třeba když se něco semlelo na zábavě. Ale jakmile Evžen promluvil, bylo to jako od Boha,” vzpomíná Alois.

Sám to později dotáhl mimořádně daleko – s hokejovou reprezentací má stříbro a dva bronzy z mistrovství světa, v extralize posbíral celkem sedm medailí. Přesto když mluví o starším bratrovi, je z jeho slov cítit ohromný respekt.

“Vždyť mě také on navedl k trénování. Za mého mládí by

Zdroj: Ostatním pomáhal, sám sebe nezvládl. Evžen Hadamczik si kvůli depresím sáhl na život

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.